Kuldīgā, Ventas upes krastā, netālu no platākā ūdenskrituma Eiropā, ir kartupeļu lauks, kur aug kulturāli kartupeļi. Kulturāli kartupeļi ne tāpēc, ka kartupelis ir trešā nozīmīgākā augu kultūra pasaules lauksaimniecībā, bet Kuldīgas kartupeļi atšķiras no pārējiem savas sugas brāļiem ar to, ka tie aug, klausoties radio - Kartupeļu lauka radio (KLR)

Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar fondu Viegli iedzīvina Imanta Ziedoņa vērtības par cilvēkiem un kultūru ar KLR palīdzību. KLR ir medijs stāstiem un izklaidei, kas radīts, lai atskaņotu labu mūziku kartupeļiem, ziņotu par svarīgāko Latvijas kultūras dzīvē, raidītu izcilu cilvēku vērtīgas domas, meklētu skaistāko no Latvijas dotā un palīdzētu tam parādīties.

 

 

2020.gada ražas laikā, rudenī, pie kulturālo kartupeļu lauka kuldīgā atklāta mākslas instalācija Vēl daudz lielāks galds virs mana galda. Mākslas instalācija Vēl daudz lielāks galds virs mana galda tapusi ar Kuldīgas novada pašvaldības un Lauku atbalsta dienesta programmas LEADER atbalstu. Turpmākos gadus plānots saturiski papildināt gan jaunizveidoto instalāciju, gan pašu kartupeļu lauku ar dažādiem interaktīviem elementiem, turpinot attīstīt to kā jaunu kultūrvietu Kuldīgā. 

 

 

2020.gada sezinā visi novāktie kulturālie kartupeļi realizēti kopā ar ABAVAS ģimenes vīna darītavu. Tapis stirprinātais dzēriens, kartupeļu brandvīns Kartupelīne

Imanta Ziedoņa grāmatas Kurzemīte piecdesmitgadē, Kartupeļu Lauka Radio un Ziedoņa muzejs izveidojuši nepieredzēta formāta žurnālu un izstādi. Izstāde Kuldīgas novada muzejā Kur Zeme Tā sastāvēja no vairākām telpām, kuras konceptuāli vēstīja, paskaidroja un interpretēja Imanta Ziedoņa idejas un viņam tuvās vērtības mūsdienās. Izstādes mērķis bija iepazīstināt sabiedrību ne tikai ar Imanta Ziedoņa grāmatu Kurzemīte, bet inovatīvā veidā prezentēt dažādas šajā grāmatā atrodamās idejas. Atsevišķa vieta izstādē atvēlēta Kartupeļu Lauka Radio radītājam izdevumam Radiožurnāls. Kur Zeme Tā. Tas ir multimediāls izdevums, kur paralēli tekstam un fotogrāfijām iespējams intervētos kurzemniekus saklausīt un saredzēt. Desmit Izcili kurzemnieki intervēti un iemūžināti vairākās radio komandas ekspedīcijās visas vasaras garumā. Izdevumu radījusi talantīgu mākslinieku komanda – mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora) komponējis žurnāla skaņu celiņu no Kurzemes skaņām, māksliniece Alise Līce veidojusi video, savukārt fotogrāfe Elīna Kursīte iemūžinājusi radiožurnāla varoņus skaistās fotogrāfijās. Žurnāla autoru kolektīvā ir arī Toms Treibergs, Svens Kuzmins, Emīls Lukjanskis un Žanete Grende.