Ziedoņa muzejs ir ceļš

Ziedonis_Motocikls_web.jpg

Muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās:

"Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot."


Ziedoņa muzejs Murjāņos atvērts no 1. jūnija līdz 1. oktobrim.
Par ciemošanos muzejā var uzzināt ŠEIT.


AKTUALITĀTES

 

Vakarēšanas pasākumi Ziedoņa muzejā augustā!

Viena no Imanta Ziedoņa Murjāņu vasaras mājas tradīcijām bija "Faivokloks" – laiks pulksten piecos vakarā, kad jebkurš drīkstēja, bez iepriekšējas pieteikšanās, ierasties ciemos uz tēju, kādu uzkodu un sarunām. “Ziedoņa muzeja” notikumos “Vakarēšana” tāpat varēs darīt arī muzeja viesi.

1. augustā "Vakarēšana" | Imants un garīgums 
Našķosimies ar Imanta iecienītākajām uzkodām un parunāsim par kādu dzejniekam īpaši svarīgu tematu – garīgumu. Imants ir teicis: “Lai kur tu esi bijis, tu meklē vēl kaut kur. Lai ko tu esi redzējis, tev liekas, ka neesi atradis to “vēllielāko”, “vēlskaistāko”. Sirds prasa vēl.”

22. augustā "Vakarēšana" | Amizantais Imants
Našķosimies ar Imanta iecienītākajām uzkodām un ieraudzīsim dzejnieku kā jokdari ar savdabīgu humora izjūtu, kā paradoksu meistaru un estētu. Imants ir teicis: “Dzejnieks tad nu ir cilvēks ar vēl sevišķāk attīstītu sānu redzi. Viņš šo momentāno, garām slīdošo mirkļu, nianšu un netveramības pasauli notver, fiksē un parāda jau plašāk pieejamu.”

1. augusta muzikālais viesies būs Raimonds Tigulis, 22. augustā muzicēs Gints Smukais. Viņi īstenos vēl kādu Imantam tuvu ideju – “koncertu pūcēm”. Notikuma apmeklētāju skaits ir ierobežots. Biļetes iegādājamas "Mobilly" aplikācijā. LASI VAIRĀK

 

2024. gada sezonas aktualitātes Ziedoņa muzejā

Vasaras laikā ieplānoti vairāki publiski pasākumi:

Visu sezonu gaidām uz nesen izveidotajām programmām. Ziedoņa muzejs ieguvis Latvijas Muzeju biedrības 2024  gada balvu ar muzeja individuālā apmeklējuma programmu Muzeja ceļa piezīmes, kā arī iekļuvis Latvijas Muzeju biedrības gada balvas 2024 laureātu skaitā ar Ziedoņa muzeja programmu Blēņām pa pēdām un animācijas filmiņām Suns Funs un pasaule.

Tāpat visas sezonas laikā, līdz pat 29. septembrim, grupas aicinātas pieteikties uz muzeja notikumu.

Līdz pat oktobrim turpinām vākt līdzekļus muzeja mājas 50 gadus vecā niedru jumta nomaiņai.


LASI VAIRĀK

 

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību iedzīvotāji ar bērniem vecumā no trim līdz deviņiem gadiem.
 
Konkursa noteikumi ir vienkārši. Katru nedēļu konkursa organizētāji aicinās lasīt kādu no Imanta Ziedoņa “Krāsainajām pasakām”. To bērnam pašam vai kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām izlasot, jāveido pasakas atstāstījuma audio ieraksts, kā arī to jāataino zīmējumā. Katras krāsainās pasakas uzvarētāja zīmējums un audio ieraksts tiks izstādīts pie atbilstošās krāsas puķu dobes Rīgas dārzos un parkos, kā arī ievietots sociālās saziņās vietnēs. Radošākā atstāstu un zīmējumu autori saņems vērtīgas balvas.
 
Zīmējumus un audio ierakstus lūgums sūtīt uz e-pastu: info@ziedonamuzejs.lv. Bērnu veikumu vērtēs “Rīgas mežu” darbinieki, kā arī Ziedoņa muzeja pārstāvji. 

Kā liecina pētījumi, bērni, kuriem vecāki lasa priekšā pasakas un ne tikai, ir sekmīgāki lasītprasmes apguvē. Ar šo konkursu aicinām vecākus pavadīt ilgāku laiku kopā ar bērniem, lasot pasakas un pēcāk tās ilustrējot, ļaujot vaļu bērnu iztēlei un redzējumam par pasakā dzirdēto. Bērnu fantāzijai nav robežu! Šāds vingrinājums var kalpot par atspēriena punktu pat jaunu pasaku un stāstu radīšanai. Esam patiesi gandarīti, ka, pateicoties “Rīgas meži” radītajām dažādu krāsu dobēm pilsētvidē, par labākajiem bērnu zīmējumiem un stāstiem būs iespēja priecāties visai sabiedrībai visas vasaras garumā,”

LASI VAIRĀK

 

Jaunās dziesminieces Vaidas Voveres akustiskais koncerts Ziedoņa muzejā

 

 

7. septembrī plkst. 18:00 Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes bijušajā vasaras mītnē notiks Vaidas Voveres koncerts.

Koncerts “Dzirnakmeņos” būs satikšanās ar dzejnieku un viņa epifāniju ar niedru jumtu. Akustiskā dziesminieces manierē Vaida stāstīs stāstus. Par akmeņiem un kartupeļiem, un kamoliem, kuros vijamies. Skanēs oriģinālmūzika un dzeja, un Vaidas mīļākās fonda “Viegli” dziesmas.

Vaida Vovere ir dzejniece, komponiste un izpildītāja. Par debijas koncertu “Vārsmas” nominēta LSM balvai “kilograms kultūras” kategorijā STARTS. Apguvusi muzikālā teātra dziedāšanu, Vaida tiecas sintezēt mūziku un vārdu. Viņa raksta dzeju, kas ir gandrīz dziesma; un dziesmas, kas ir arī dzejoļi. 

Koncerta ieejas maksa ir muzeja apmeklējuma biļete. Aicinām ierasties ātrāk, lai pirms koncerta apskatītu muzeju.


LASI VAIRĀK

 

 

Ziedoņa muzejs sadarbībā ar Rocket Beand Roastery rada kafiju "Ziedonis" 

Ziedoņa muzejs kopā ar kafijas grauzdētavu Rocket Bean Roastery, godinot dzejnieka Imanta Ziedoņa 91. dzimšanas dienu, laiž klajā jaunu, kvalitatīvu un gardu Etiopijas kafiju “Ziedonis.”

Nopērkot kafijas paciņu, daļa no ienākumiem tiek ziedota Ziedoņa muzeja niedru jumta nomaiņai. Savukārt, pircējs iegūst dāvanu - ielūgumu uz muzeju. Katru paciņu papildina kāds “ziedonisks” jautājums par kuru padomāt, baudot dzērienu. 

“Esam patiesi gandarīti dzejnieka dzimšanas dienu šogad atzīmēt kafijas zīmē, jo tā bija viens no Imanta Ziedoņa iemīļotākajiem dzērieniem. Kā arī tas ir prieks šos svētkus svinēt kopā ar Rocket Bean Roastery, jo kafejnīcas ir bijušas.... 


LASI VAIRĀK

 

Ziedoņa muzejs lūdz palīdzību piecdesmit gadus vecā niedru jumta nomaiņai!  

Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras mājai "Dzirnakmeņi" Siguldas novadā, kas sabiedrībai pieejama kā Ziedoņa muzejs, šogad aprit 50 gadu. Šo gadu laikā niedru jumts ir ievērojami izdilis un to nepieciešams mainīt, lai pasargātu māju un tajā esošo I. Ziedoņa kultūras mantojumu.

Dzejnieks vasaras māju jeb, kā tā tika dēvēta - Epifāniju ar niedru jumtu, cēla pats saviem spēkiem un izmantoja dabas resursus - guļbaļķus karkasam un niedres jumtam. 

Muzejs liecina par mūsu identitāti un tā saturs ir ilgtspējīga nacionāla vērtība. Muzeja apmeklētāji bauda paša dzejnieka klātbūtnes sajūtu, dārza mieru un iespēju šai vietā atjaunoties kā garīgi, tā fiziski. 

Aicinām piedalīties jumta nomaiņā, lai Ziedoņa muzejs varētu turpināties. Esam savākuši 10.000 Eur , bet nepieciešami vēl 25.000 Eur.

LASI VAIRĀK

 

Ziedoņa muzeja paveiktais 2023. gadā 

Kas par Imanta Ziedoņa jubilejas gadu!
To iesākām ar Ziedoņa muzeja un Ērika Hānberga veidotas grāmatas “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis” izdošanu, kurā apkopoti neordināri laikabiedru stāsti par Imantu Ziedoni un viņa daudzšķautņaino personību.

Kādu Imantu Ziedoni esat satikuši jūs? Šādu jautājumu uzdevām arī maijā jaunatklātajā izstādē "Es atkal neatvados". Viena izstādes daļa atrodas Sporta 2 kvartālā, Rīgā, savukārt otra vēl joprojām ceļo pa Latviju.

Šogad arī Murjāņos notika lielas pārmaiņas! Ziedoņa pasakas iedvesmoti, radījām suņa Fuņa māju un programmu bērniem "Blēņām pa pēdām”, kas ietver...

 

Par pārējām muzeja aktivitātēm:  LASI VAIRĀK
 

 

 

 

Piesakies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” jaunumiem