Ziedoņa muzejs ir ceļš

Ziedonis_Motocikls_web.jpg

Muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās:

"Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot."


Ziedoņa muzejs Murjāņos slēgts līdz nākamajai sezonai 2023. gada pavasarī.
 


AKTUALITĀTES

Izstāde Perpendikulārā karote

Ziedoņa muzejs Sporta 2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā atklāj izstādi, kas apmeklētājiem bez maksas pieejama jebkurā diennakts stundā. Ziedoņa muzeja un scenogrāfa Andra Kaļiņina lielo jautājumu izstāde “Perpendikulārā karote” veltīta Imanta Ziedoņa, Vitālija Korotiča un Gunāra Janaiša grāmatai (1972) ar tādu pašu nosaukumu, kurā dokumentēts ceļojums uz tā laika Tadžikistānu, apbrīnojot tās bagātīgo kultūru un viesmīlīgos cilvēkus.

LASI VAIRĀK

 

 

 

 

 

Tiek veidota grāmata Amizantais Imants

Ziedoņa muzejs 2022. gada vasaras sezonu iesāk ar aicinājumu  sabiedrībai līdzdarboties  grāmatas tapšanā par Imantu Ziedoni. Ziedoņa  tuvs draugs, rakstnieks Ēriks Hānbergs, kopā ar Ziedoņa muzeja komandu  apkopo materiālus, lai gan uz E. Hānberga, gan I.Ziedoņa deviņdesmitgadi 2023. gadā izdotu grāmatu Amizantais Imants. Muzeja komanda ir gatava uzklausīt katra cilvēka stāstu un saņemt dāvinājumā liecības par to, kas piedzīvots kopā vai saistībā ar Imantu Ziedoni.

LASI VAIRĀK

 

 

 

 

 

Pētniecības cikls Fragmenti, kas palīdz dzīvot

2021. gada nogalē Ziedoņa muzejs uzsāka jaunu desmitgades krājuma pētniecības ciklu Fragmenti, kas palīdz dzīvot. Pētniecības gaitā plānots atklāt Imanta Ziedoņa Murjāņu vasaras mājas mistērijas, kuras līdz šim mazāk pētītas. Fragmenti, kas palīdz dzīvot būs notikumu cikls, kurā tiks realizētas izstādes, veidoti pētniecības dienasgrāmatas stāsti un plānoti rakstnieka deviņdesmitgades atzīmēšanas pasākumi. Pirmais cikla notikums ir Ziedoņa muzejā, Murjāņos, kur ikviens ciemiņš var iepazīties ar brīvdabas izstādi Fragmenti, kas palīdz dzīvot. Izstāde pieejama muzeja dārzā bez maksas jebkurā laikā. 

LASI VAIRĀK

Piesakies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” jaunumiem