Ziedoņa muzejs ir ceļš

Ziedonis_Motocikls_web.jpg

Muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās:

"Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot."


Ziedoņa muzejs Murjāņos atvērts no š.g. 1. jūnija līdz 1. oktobrim.
Par ciemošanos muzejā var uzzināt ŠEIT.

 


AKTUALITĀTES

 

2023. gada vasaras sezona Murjāņos

Ziedoņa muzejs Murjāņos atklāj Ziedoņa deviņdesmitgadei veltītu muzeja programmu, kuras fokusā jaunumi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Mazākos muzeja apmeklētājus pārsteigs pasaku tēls suns Funs, savukārt ar pieaugušajiem sarunāsies mākslīgā intelekta radīta Imanta Ziedoņa balss.  


Muzeja jaunā pieredze veidota ar virsmērķiem un vērtībām – sevis kopšanu, idejas kopšanu un sabiedrības kopšanu. Pirmo reizi muzejs piedāvā izzinošas aktivitātes bērniem kopā vecākiem, kur jādodas blēņām pa pēdām ar pasaku tēlu suni Funi. Ziedoņa muzeja suņa Fuņa dārgumu meklēšana piemērota bērniem no trīs gadu vecuma. Pretstatā ierastajam muzeja apmeklējumam turpmāk pieaugušos Murjāņos gaidīs jaunāko tehnoloģiju pārsteigumi – muzeja komanda kopā ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu Tilde izveidojusi Imanta Ziedoņa balss atveidu. Mākslīgā intelekta sintezētā Imanta Ziedoņa balss muzejā dārzā stāsta par Ziedonim tuvo dabas tēmu. 


LASI VAIRĀK

 

 

 

Uz dzejnieka deviņdesmitgadi jauna ceļojošā izstāde un grāmata

Ziedoņa muzejs maijā atzīmē Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadi ar diviem jaunumiem - ceļojošo izstādi “Es atkal neatvados” atklāšanu un grāmatu Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis. 

Imants Ziedonis – viens no latviešu literatūras stūrakmeņiem un spēcīga personība Latvijas kultūras laukā. Viņa idejas un darbi atstājuši nospiedumu viņa laikā, līdzgaitniekos un paveiktais turpina dzīvot sabiedrībā joprojām. Šķietami neaizskarams, taču, lai arī sabiedrībā zināma personība, viņš, protams, pamatā ir cilvēks – kā mēs visi. Ar savas personības šķautnēm un izpausmēm, kas bijušas arī bezbēdīgas, smieklīgas, traģikomiskas, pretrunīgas, amizantas, pat neticamas. Ceļojošā izstāde Es atkal neatvados aicina svinēt Imanta Ziedoņa dzimšanas dienu un viņa klātesamību

LASI VAIRĀK

 


Es atkal neatvados

Ziedoņa muzejs Rīgā, Sporta 2 kvartālā izveidotajā muzeja galerijā atklāj izstādi Es atkal neatvados. Izstāde veltīta Imanta Ziedoņa spēcīgajai un daudzšķautņainajai personībai, kura atstājusi nospiedumu uz dzejnieka līdzgaitniekiem un sabiedrību līdz pat mūsdienām. 

Imants Ziedonis kādā no epifānijām raksta par stereotipiem, par vērtībām, par sabiedrības uzspiestu viedokli un paradumiem. Viņš cilvēku raksturo kā afišu stabu, kuru mūždien aplīmē ar dažādiem viedokļiem, sludinājumiem, aicinājumiem vai sūdzībām. Ziedoņa muzeja mazās galerijas centrā izvietots butafors afišu stabs, uz kura salīmēti Imanta Ziedoņa laikabiedru stāstījumi par viņa neordināro un daudzšķautņaino personību.

LASI VAIRĀK

 

 

 

 

  

Piesakies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” jaunumiem