Ziedoņa muzejs
ir ceļš

Ziedoņa muzejs ir ceļš

Muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās:

"Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot."

— Imanta Ziedoņa muzejs Dzirnakmeņi Murjāņos 2020. gada vasaras

sezonā ir atvērts ciemiņiem no 16. maija līdz 30. septembrim.

Muzeja darba laiks: trešdiena - svētdiena, 11.00 - 18.00, piektdienās 11.00 - 20.00 

Plašāka informācija par ciemošanos muzejā skatāma ŠEIT

 

— Muzeja ziemas rezidence - Ziedoņa bibliotēka

atvērta apmeklētājiem tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās zvanot +371 2693 5526 vai

rakstot info@ziedonamuzejs.lv  

 

Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc K. Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs uzsāk projektu Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu. Mūsu tautas lielo cilvēku un ģēniju cienīšana, arī viņu darbu studēšana bija viena no Imanta Ziedoņa interesēm. Projekta Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī ikvienam Latvietim tik būtisko vērtību — tautasdziesmu.

Pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu otrajā pusē Imants Ziedonis pēta K. Barona paveikto un izdod trīs tautasdziesmu izlases Kas jāzina meitiņām (1981), Puisīts augu (1984) un Manas tautasdziesmas. Tu dzīvoji dižu darbu (1985), pievienojot tām savus komentārus. Šajos darbos dzejnieks itin kā ielūkojas starp tautasdziesmu rindām un atklāj tajās slēpto filozofisko domu, dzīves pamatvērtības un principus. Grāmatā Manas tautasdziesmas. Tu dzīvoji dižu darbu Imants Ziedonis tautasdziesmas aplūko no trīs perspektīvām: paškopšanas, citkopšanas un idejas kopšanas. Viņaprāt, līdzvērtīga darbošanās visos šajos trīs plānos ir veids, kādā īstenot saskanīgu dzīvi — tādu, kāda tā tēlota latviešu tautasdziesmās.

Notikumu ciklā Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu ietvaros līdz K. Barona dzimšanas dienai oktobra beigās plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi. Visas iecerētās kultūras norises iespējams īstenot pateicoties bankas Blue Orange atbalstam.

LASI VAIRĀK

"Katrai dienai ir uzliesmojums. Ja tu visu dienu esi gājis un neesi to redzējis, tad gaidi. Nemirkšķini acis. Varbūt tas notiek tai brīdī, kad tavas acis aizmirkšķinās."

Uzzini par Imantu Ziedoni vairāk

Mūsu draugi

Latvijas Republikas Kultūras ministrija
Fonds Viegli un Ziedoņa klase
Kartupeļu lauka radio
BTA / BlueOrange banka
RERE Būve un LNK industries
Altum