Ziedoņa muzejs lūdz palīdzību piecdesmit gadus vecā niedru jumta nomaiņai

Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras mājai ‘Dzirnakmeņi” Siguldas novadā, kas sabiedrībai pieejama kā Ziedoņa muzejs, šogad aprit 50 gadu. Šo gadu laikā niedru jumts ir ievērojami izdilis un to nepieciešams mainīt, lai pasargātu māju un tajā esošo I. Ziedoņa kultūras mantojumu.

Dzejnieks vasaras māju jeb, kā tā tika dēvēta - Epifāniju ar niedru jumtu, cēla pats saviem spēkiem un izmantojadabas resursus - guļbaļķus karkasam un niedres jumtam.

Latvijā ir daudz jumiķu, bet maz vairs tādu, kas spēj apjumt ar niedrēm. Esam atraduši meistaru no Ziedoņa dzimtā Ragaciema. Meistars Agnis Ruņģis savu aroda prasmi apguvis pie niedru jumta licēja, kurš darināja jumtu Ziedoņa mājai. Arī niedres jumtam pļausim no Imanta Ziedoņa bērnības vietas – Ragaciema apkārtnē, no netālu esošā Kaņiera ezera. Imantam šāda apstākļu saderība būtu ļoti patikusi.

Liksim tādu pašu jumtu, kā tas bijis oriģināli. Kā Ziedonis pats teicis: “Niedru jumts ir labs temperatūras regulētājs. Ziemās saglabā mājas siltumu, vasarās neļauj istabas piekarsēt saulei.”

Šajā mājā, zem lielā jumta ir sarakstīta liela daļa Ziedoņa Epifāniju, fonda Viegli mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane - Holšteine  un citi talanti ir radījuši un ierakstījuši skaistas dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Tagad te ir muzejs.

Muzejs liecina par mūsu identitāti un tā saturs ir ilgtspējīga nacionāla vērtība. Muzeja apmeklētāji bauda paša dzejnieka klātbūtnes sajūtu, dārza mieru un iespēju šai vietā atjaunoties kā garīgi, tā fiziski. Muzejs ir kā ilgtspējīgi vitamīni dzīvei.

 

Aicinām piedalīties jumta nomaiņā, lai Ziedoņa muzejs varētu turpināties. Esam savākuši 10.000 Eur , bet nepieciešami vēl 25.000 Eur.

Ziedot iespējams Mobilly aplikācijā:

Ziedoņa muzejs ir sabiedriska labuma organizācija, kas ļauj ziedotājiem saņemt nodokļu atvieglojumus. 
 

Kā arī aicinām ikvienu iesaistīties, ziedojot līdzekļus ar bankas pārskaitījumu:
Imanta Ziedoņa muzeja fonds
Reģ. nr. 40008244217
Sporta iela 2,Rīga LV-1013
Banka: Swedbank
Konts: LV43HABA0551040938869

Maksājot ar bankas pārskaitījumu, lūgums norādīt savu telefona numuru un izvēlēto dāvanu.