SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā.

Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību iedzīvotāji ar bērniem vecumā no trim līdz deviņiem gadiem.
 
Konkursa noteikumi ir vienkārši. Katru nedēļu konkursa organizētāji aicinās lasīt kādu no Imanta Ziedoņa “Krāsainajām pasakām”. To bērnam pašam vai kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām izlasot, jāveido pasakas atstāstījuma audio ieraksts, kā arī to jāataino zīmējumā. Katras krāsainās pasakas uzvarētāja zīmējums un audio ieraksts tiks izstādīts pie atbilstošās krāsas puķu dobes Rīgas dārzos un parkos, kā arī ievietots sociālās saziņās vietnēs. Radošākā atstāstu un zīmējumu autori saņems vērtīgas balvas.
 
Zīmējumus un audio ierakstus lūgums sūtīt uz e-pastu: info@ziedonamuzejs.lv. Bērnu veikumu vērtēs “Rīgas mežu” darbinieki, kā arī Ziedoņa muzeja pārstāvji. 
 
Konkursā iegūtie vizuālie, audio u.c. materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām. 
 
“Kā liecina pētījumi, bērni, kuriem vecāki lasa priekšā pasakas un ne tikai, ir sekmīgāki lasītprasmes apguvē. Ar šo konkursu aicinām vecākus pavadīt ilgāku laiku kopā ar bērniem, lasot pasakas un pēcāk tās ilustrējot, ļaujot vaļu bērnu iztēlei un redzējumam par pasakā dzirdēto. Bērnu fantāzijai nav robežu! Šāds vingrinājums var kalpot par atspēriena punktu pat jaunu pasaku un stāstu radīšanai. Esam patiesi gandarīti, ka, pateicoties “Rīgas meži” radītajām dažādu krāsu dobēm pilsētvidē, par labākajiem bērnu zīmējumiem un stāstiem būs iespēja priecāties visai sabiedrībai visas vasaras garumā,” iespaidos dalās Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite. 
 
Konkurss norisināsies visu vasaru, katru nedēļu akcentējot kādu no “Rīgas meži” šovasar izveidotajām krāsainajām puķu dobēm, kurām iedvesma gūta no Imanta Ziedoņa “Krāsainajām pasakām”. Jau ziņots, ka Rīgā šogad izveidotas desmit dažādu krāsu puķu dobes: Vērmanes dārzā Sarkanā un Zaļā dobe, Esplanādē Lillā un Krāsainā dobe, Bastejkalnā Brūnām, bet Kronvalda parkā Dzeltenā dobe. Savukārt Mežaparka dobe būs Oranžā krāsā, Uzvaras parkā dominēs Baltā krāsa, Slokas ielas skvērā būs Zilā pasaka, bet Zemitāna laukumā  – Raibā dobe.
 
Precīzai informācijai aicinām sekot līdzi Rīgas meži un Ziedoņa muzejs sociālajos tīklos.