Tiek veidota grāmata Amizantais Imants

Ziedoņa muzejs 2022. gada vasaras sezonu iesāk ar aicinājumu sabiedrībai līdzdarboties grāmatas tapšanā par Imantu Ziedoni.

Ziedoņa tuvs draugs, rakstnieks Ēriks Hānbergs, kopā ar Ziedoņa muzeja komandu apkopo materiālus, lai gan uz E. Hānberga, gan I. Ziedoņa deviņdesmitgadi 2023. gadā izdotu grāmatu Amizantais Imants.

"Atcerēsimies dzejnieka omulīgos uzsmaidījumus, draiskulības un jokojumus: satiekoties, ciemojoties, veltījumos, vēstulēs, viesu grāmatās, nejaušībās, saietos, pilsētburzmā, lauku sētās, iepazīstoties, atsveicinoties, jaušībās, nejaušības,"

tā par topošo grāmatu stāsta rakstnieks Ēriks Hānbergs.

Ikviens, kuram mājās ir kāds Imanta Ziedoņa rakstīts novēlējums grāmatā, uz pastkartes vai kādā citā formātā, aicināts atsaukties. "Pirms pāris mēnešiem sazinājos ar Ausmu Ziedoni-Kantāni. Viņa bija atsaucīga, priecīga, ka tāda grāmata taps, jo līdz šim tādā skatījumā par Imantu vēl nekas vienkopus nav izdots. Ausma solīja, ka noteikti tiksimies, viņa parādīšot vairākas vēstules un dokumentus. Šobrīd turpināsim grāmatu veidot jau bez Ausmas," turpina Ēriks Hānbergs.

"Esam gatavi uzklausīt katra cilvēka stāstu un saņemt dāvinājumā liecības par to, kas piedzīvots kopā vai saistībā ar Imantu Ziedoni. Latvijas sabiedrībai tā būs lieliska iespēja Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadē viņu atcerēties vai iepazīt atkal no jauna. Varbūt atklāsim I. Ziedoni arī no kādas iepriekš nezināmas šķautnes. Katru reizi, runājot par mūsu lielajiem cilvēkiem, mēs vienlaikus runājam arī par sevi un sabiedrību kopumā, par tās vērtībām, un domāju, ka šajā gadījumā tas būs īpaši spilgti," pauž Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite.

Ziedoņa muzeja komanda aicina cilvēkus visu 2022. gada vasaru dalīties ar saviem stāstiem par Imantu Ziedoni.


Stāstus var iesniegt piecos veidos: 

Šovasar no jūnija līdz septembra beigām Ziedoņa muzeja apmeklētājiem būs pēdējā iespēja piedzīvot esošo muzeja programmu Muzeja ceļa piezīmes. Plānots, ka jau nākamo sezonu muzejs Murjāņos uzsāks ar jaunu saturu Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes iepazīšanai. "Nākamgad prezentēsim jaunu pieredzi, kā piedzīvot Murjāņus, Ziedoņa muzeju. 2023. gads noteikti būs pārsteigumiem pilns – ar komandu esam apņēmības pilni nosvinēt rakstnieka dzimšanas dienu godam," turpina Rūta Šmite.

No 1. jūnija muzejs Murjāņos apmeklētājiem atvērts katru dienu no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00.
Muzejs uzņem apmeklētājus gan individuāli, gan grupās, plašāk par pieteikšanos sadaļā ciemošanās muzejā
Vairāk informācijas par muzeju iespējams atrast Ziedoņa muzeja sociālo tīklu profilos Facebook un Instagram