Ziedoņa muzejs kopā ar kafijas grauzdētavu Rocket Bean Roastery, godinot dzejnieka Imanta Ziedoņa 91. dzimšanas dienu, laiž klajā jaunu, kvalitatīvu un gardu Etiopijas kafiju “Ziedonis.”

Nopērkot kafijas paciņu, daļa no ienākumiem tiek ziedota Ziedoņa muzeja niedru jumta nomaiņai. Savukārt, pircējs iegūst dāvanu - ielūgumu uz muzeju. Katru paciņu papildina kāds “ziedonisks” jautājums par kuru padomāt, baudot dzērienu. 

“Esam patiesi gandarīti dzejnieka dzimšanas dienu šogad atzīmēt kafijas zīmē, jo tā bija viens no Imanta Ziedoņa iemīļotākajiem dzērieniem. Kā arī tas ir prieks šos svētkus svinēt kopā ar Rocket Bean Roastery, jo kafejnīcas ir bijušas I.Ziedoņa mīļākās pieturvietas pilsētā un mēs šo dzejnieka kafijas baudīšanas tradīciju turpinām arī šodien,” tā par jauno kafiju Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite. 

Ziedoņa kafijas garšas notis iekļauj pavasarīgo jasmīnu, sarkano ābolu, riekstu un žāvētu augļu nianses. Etiopijas kafijas pupiņas izraudzītas ar domu akcentēt šo zemi, kā vetu, kur aizsākusies cilvēces mīlestība pret kafiju. 

Kafiju “Ziedonis” no 3. maija varēs iegādāties Latvijas zīmola Rocket Bean Roastery kafejnīcās Rīgā. Tāpat 3. maijā - dzejnieka dzimšanas dienas laikā,  jaunradīto  kafiju, kā dienas kafiju, varēs turpat arī nobaudīt. I. Ziedonim šī akcija būtu patikusi, jo viņš teicis “Kafejnīcas, es domāju ir daļa no pilsētas estētikas, tieši tāpēc, tieši estētikas dēļ man patīk kafejnīcas.” 

Paldies par kafijas paciņas dizaina izstrādi jaunajai māksliniecei Esterei Artmanei.