Rudens pilnbriedā Ziedoņa muzejā uz sarunām ar vietējās kopienas pārstāvjiem tikās Siguldas mērs Linards Kumskis un Saulkrastu mērs Normunds Līcis.

Starptautiskās muzeju organizācijas ICOM (International Counsil of Museums) jaunā, 2022. gadā apstiprinātā muzeja definīcija aicina, ka muzejiem jāstrādā ar kopienu līdzdalību. Šajā sakarā īstenots nebijis notikums, kur jau otro gadu Ziedoņa muzeja rosināti tiekas Murjāņu vietējie iedzīvotāji, lai ne tikai piedalītos ikgadējā kaimiņu dienā un dažādos izklaidējošos pasākumos, kas veicina vietējās kopienas saliedētību un attīstību, bet arī, lai risinātu samilzušas problēmas, kas skar iedzīvotājus ikdienā.

Tikšanās laikā galvenokārt tika pārrunāti jautājumi par ceļa posmu no A3 šosejas līdz Sunīšiem, kas ved gar dzīvojamām mājām un Ziedoņa muzeju.
Saulkrastu dome apsolīja apsekot un uzlabot stāvo un šauro ceļa posmu no veikala “Vīganti” līdz Lojas upes tiltiņam.
Savukārt Siguldas domes pārstāvji veiks tiltiņa pār Loju sakopšanu un uzturēšanu.
Ziedoņa muzeja vadībā un ar vietējo iedzīvotāju līdzdalību tiks sagatavota vēstule Autotransporta direkcijai par gājēju pārejas izveidi pār šoseju A3, lai savienotu autobusu pieturu un Vīgantu veikala stāvlaukumu un tam blakus esošo pagriezienu uz Ziedoņa muzeju un dzīvojamo rajonu, tādējādi veicinot lielāku ceļu satiksmes drošību vietējiem iedzīvotājiem, arī skolas bērniem un Ziedoņa muzeja apmeklētājiem, kas ierodas ar sabiedrisko transportu.

Notikumu vadīja Ziedoņa muzeja valdes locekle attīstības jautājumos Žanete Grende sakot, “Ziedoņa muzeja kaimiņi abās Lojas upes pusēs, kas atrodas gan Saulkrastu, gan Siguldas novados, reiz sūdzēja bēdas, ka nevar saprast, kā uzlabot situāciju ar ceļu un tiltu. Ierosināju uzaicināt novadu mērus uz sarunu muzejā. Visi toreiz neticīgi grozīja galvas - “vai atbrauks?”. Paldies abiem novadu mēriem, kuri atsaucās nekavējoties. Saruna par aktualitātēm notika cieņpilnā atmosfērā. Kā teica Saulkrastu novada delegācija: “sarunas muzejā - tās ir kulturālas sarunas””.

Ziedoņa muzejs iemieso Imanta Ziedoņa daiļradi un turpina attīstīt viņam tuvas vērtības. Muzejā katru gadu norisinās vairāki publiski un privāti pasākumi ar ievērojamu rezonansi Latvijas sabiedrībā.