Reģionālo muzeju simpozijs 2018

16. jūlijā, atzīmējot dzejnieka Imanta Ziedoņa vārda dienu, Ziedoņa muzejs pie sevis Murjāņos pulcēja muzejniekus no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, lai kopīgi meklētu risinājumus tam, ko 1985. gadā starptautiskajā muzeju dienā visiem muzejniekiem vēlējis Imants Ziedonis: “Jābūt tā, ka lūdzas, lai muzejā laiž iekšā, nevis ka ar varu velk iekšā.”

2018. gada reģionālo muzeju simpozijs fokusējās uz muzeja komunikāciju, kas tika aplūkota no vairāku līmeņu perspektīvas — sākot ar katra dalībnieka individuālajām komunikācijas prasmēm un sadarbību veidošanu muzeju un radošo industriju vidē, visbeidzot ar komunikāciju, kas vērsta uz sabiedrības interesēm un konkrētu mērķgrupu sasniegšanu.

Šogad Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos ieradās muzeju darbinieki no Alūksnes, Balvu, Bauskas, Dobeles, Jūrmalas Ķekavas, Krapes, Liepājas, Līvānu, Olaines, Priekuļu, Rīgas, Rundāles un Talsu puses.