Muzeju simpozijs 2020

Jau piekto gadu 1. jūlijā, Imantdienā, Imanta Ziedoņa muzejs aicināja Latvijas reģionu muzejus pulcēties uz radošu simpoziju. Kurzemes muzeji piedalījās simpozijā klātienē Kuldīgas Jauniešu mājā, savukārt ikvienam interesentam Ziedoņa muzeja komanda šogad piedāvāja sekot līdzi simpozijam Facebook tiešraidē. Pasākuma tiešraides video pieejams ŠEIT

Imants Ziedonis vairākkārt savā daiļradē ir pieskāries muzeju tēmai. Rakstīdams grāmatu Kurzemīte, viņš ir viesojies vairākos muzejos, kas raisījis viņā pārdomas, piemēram, izveidot novada dvēseļu muzeju, kurā vākt stāstus par aizrautīgiem un ieinteresētiem sava darba darītājiem, vai arī veidot ģimenes hronikas ģimenes muzejiem. 

Ik gadu simpozijs ir veltīts kādai aktuālai tēmai muzeju darbā, lai nodrošinātu konkurētspējīgu pastāvēšanu, mūsdienīgu, aktuālu un  saistošu piedāvājumu apmeklētājiem. Šogad, svinot grāmatas Kurzemīte 50 gadu jubileju, muzeja komanda pievērsās izstāžu veidošanas un kuratorijas tēmai. Simpozijā ikviens varēja iepazīties ar dažādiem izstāžu veidošanas aspektiem pieredzējušu jomas speciālistu vadībā. Simpozijā piedalījās tādi jomas speciālisti kā kuratore Zane Zajančauska, režisore Kristīne Želve, mūziķis Jēkabs Nīmanis, gaismu mākslinieks Pēteris Briniņš un Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende.

Simpozija otrajā daļā tā klātienes apmeklētāji piedalījās radošajās darbnīcās, lai kopīgi plānotu izstādi Kurzemes muzeju pērles.

 

Atsauksmes no simpozija apmeklētājiem:

“Paldies par simpozija organizēšanu. Patiešām labi pavadīts laiks. Pasākumā bija labs sadalījums - gan klausīšanās daļa optimāla, gan praktiskā darbošanās. Varēja gūt jau kādas idejas, kas varētu noderēt darbībā nākotnē. Prieks bija dzirdēt jomas speciālistu pieredzi, ieteikumus. Jauks pasākums, kur satikties muzeju jomā strādājošajiem, iegūt idejas, gūt pieredzi!”

Kubalu skolas muzejs speciāliste Sanita Rēriha

 

“Tas bija patiesi iedvesmojošo un vērtīgi! Lekcijas bija aizraujošas, tēmas – patiesi noderīgas un aktuālas. Abas ar muzeja mākslinieci vēl nākamajā dienā pārrunājām piedzīvoto un nopriecājāmies, ka bija iespēja piedalīties šādā pasākumā un paplašināt savu redzesloku.”

Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāja Kristīne Āboliņa

 

Simpozija norisi atbalstīja Valts Kultūrkapitāla fonds.

Galerija