2019. gada 29. oktobrī durvis ver Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka. Plānots, ka turpmāk Rīgā, Sporta2 kvartālā ikviens interesents varēs iepazīties un pētīt Imanta Ziedoņa daiļradi. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā Atklājumu skapī apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Imanta Ziedoņa darbiem.

Ziedoņa muzeja komplekss dzejnieka vasarnīcā Murjāņos ir piemērots apmeklētājiem tikai gada siltajos mēnešos un savu sezonu īsteno no jūnija līdz septembra beigām, tāpēc radās nepieciešamība alternatīvai vietai, kurā īstenot muzeja funkcijas visa gada garumā. Respektējot Imanta Ziedoņa vēlmi - savu muzeju veidot kā mūzu māju un vietu radošām sarunām, vietu, kurā runāt par Imantam Ziedonim būtiskām vērtībām - sevis un pasaules izzināšanu, latviskumu un radošumu, Ziedoņa muzejs dzejnieka daiļrades izpētes funkciju un radošu notikumu veidošanu Rīgā uztic Ziedoņa bibliotēkai. "Darbs pie Imanta Ziedoņa bibliotēkas koncepta aizsākās jau 2017. gadā un šobrīd visa muzeja un fonda Viegli komanda ar gandarījumu ikvienam Ziedoņa daiļrades cienītājam atklāj vēl kādu Imanta Ziedoņa šķautni. Tāpat kā Ziedoņa muzejs, šī bibliotēkas lasītava ir citāda nekā ierasts. To veido savpatīgs, interaktīvs grāmatu plaukts, kurā apslēpti Ziedoņa daiļradē balstīti uzdevumi un glabājas ne tikai Imanta Ziedoņa, bet arī viņa iedvesmotāju grāmatas, un infografika par Imanta Ziedoņa dzīvi.

Ziedoņa bibliotēkas interaktīvā skapja konceptu veidojuši šī gada Latvijas Arhitektūras lielās gada balvas laureāte arhitekte Brigita Bula (Brigita Bula arhitekti), savukārt pašu skapi realizēt palīdzējuši atbalstītāji no pilnsabiedrības LNK, RERE.

Lasītavas mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par Latvijas kultūras kanona vērtībām, valodu un literatūru. Ziedoņa bibliotēkā līdz ar 2020. gadu sadarbībā ar fonda Viegli iniciatīvu Ziedoņa klase sāks darboties arī muzejpedagoģijas programma, kas domāta vidusskolēniem un tā popularizēs kultūras kanona vērtības, Imanta Ziedoņa daiļradi un veicinās kultūras izpratni.

Jau 2018. gada noslēgumā Ziedoņa bibliotēka uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras projektiem un arī turpmāk pop-up bibliotēka dosies izbraukumos kopā ar citiem fonda Viegli un Ziedoņa muzeja projektiem.

 

Patlaban Ziedoņa bibliotēkas lasītava ir slēgta, jo nav rasts nepieciešamais finansējums bibliotēkas darbības nodrošināšanai.

 

Aicinām darba kolektīvus, draugu grupas uz radošām sesijām, semināriem, mācībām un citām aktivitātēm Ziedoņa bibliotēkas telpās Rīgā, Sporta ielā 2. Ziedoņa bibliotēkas vidē būs ērti apsēsties ap 35 personām, lai sarunātos, diskutētu, filmētu LIVE sarunas un veiktu citas aktivitātes. Telpā pieejami galdi, krēsli, projektors un citas veiksmīgai pasākumu norisei nepieciešamās lietas.


Par telpu pieejamību iespējams uzzināt, rakstot: info@ziedonamuzejs.lv!