Ziedonis. Barons. Tautasdziesma

Projekta ietvaros vasaras brīvlaika vidū – no 13. līdz 17. jūlijam, 100 Rīgas jauniešu komandām bija iespēja pieteikties un piedzīvot izglītojošu un izklaidējošu orientēšanās spēli Ziedonis. Barons. Tautasdziesma.
Tā ir komandas orientēšanās spēle, kurā, ejot cauri pilsētai, divu stundu laikā ir iespēja iepazīt Rīgu caur vēsturi, interesantiem faktiem un radošiem uzdevumiem, izmantojot Roadgames mobilo lietotni.

Jauniešiem tika dota iespēja interaktīvā veidā veicinot izpratni par kultūras vērtībām Rīgas pilsētvidē, veicināt tās izzināšanu, īpaši izceļot latviešu tautasdziesmas, kā arī Imanta Ziedoņa un Krišjāņa Barona personības.

 

Nepieciešamais finansējums:  3000 EUR

VKKF piešķirtais finansējums:  3000 EUR

Projekta norise: 29.06.2020. – 31.08.2020.

 

 

Reģionālo muzeju simpozijs

Jau piekto gadu - 2020. gada 1. jūlijā, Imantdienā, Imanta Ziedoņa muzejs aicināja Latvijas reģionu muzejus pulcēties uz radošu simpoziju – lekciju un meistardarbnīcu apvienojumu, kas tika veltīts kuratorijas tēmai. Ņemot vērā Covid-19 radīto iespaidu, simpozija norisē klātienē tikai aicināti tikai Kurzemes muzeji, bet ar Facebook tiešraides palīdzību to varēja baudīt visi interesenti. Simpozijā uzstājās savas nozares profesionāļi, kas vēstīja par dažādiem izstāžu veidošanas aspektiem, rādot piemērus no savas pieredzes. Savukārt simpozija otrajā daļā divās radošajās meistardarbnīcās, simpozija dalībnieki Ulda Pētersona vadībā izveidoja improvizētu stāstu par Kurzemes muzeju pērlēm

 

Nepieciešamais finansējums:  5410 EUR

VKKF piešķirtais finansējums:  1500 EUR

Projekta norise: 01.03.2020. - 30.12.2020.

 

 

Imants Ziedonis Latvijas kultūras kanonā

Projekta rezultātā izveidota muzejpedagoģiskā programma Imants Ziedonis Latvijas kultūras kanonā, kas interaktīvā veidā skolēnus (9.-12.klase) iepazīstina ar Imanta Ziedoņa personību un ar viņu saistītajām kultūras kanona vērtībām. Radoši interaktīvo uzdevumu saturs veidots, balstoties Imanta Ziedoņa muzeja krājuma, kā arī citu kultūras mantojuma institūciju (Rakstniecības un mūzikas muzejs, Latvijas Valsts arhīva Kinofotofonodokumentu arhīvs, Teātra muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka u.c.) rīcībā esošo liecību izpētē par Imantu Ziedoni un Kultūras kanona vērtībām. Uzdevumi skolēnos attīsta gan lasītprasmi, gan loģisko domāšanu, gan kultūras izpratni, gan radošumu. 

 

Nepieciešamais finansējums: 14280 EUR

VKKF piešķirtais finansējums: 1500 EUR

Projekta norise: 01.05.2019.-03.02.2020.

 

 

Ziedoņa mājas stāsti

E-Dzirnakmeņi tūrē Ziedoņa mājas stāsti ir apkopotas dzejniekam Imantam Ziedonim un viņa sievai aktrisei Ausmai Kantānei būtiskās vērtības, ko manifestē abu kopīgi celtā un iekārtotā vasaras māja, tās interjers un tajā esošie priekšmeti. Attālinātais muzeja apmeklējums veidots nevis kā stāstu krājums par muzejā esošajiem priekšmetiem, bet gan kā alternatīvs veids, kā iepazīties ar to mantojumu, ko Latvijā atstājis Imants Ziedonis. Sešās vasaras mājas istabās izvietoti vairāk nekā divdesmit informatīvie punkti. Muzeja e-apmeklējumā aicinām arī līdzdarboties, izpildot uzdevumus, kuru nolūks ir veicināt Imanta Ziedoņa vērtību un ideju turpināšanos katrā no tūres apmeklētājiem.

 

Nepieciešamais finansējums projektā: 12460.46 EUR

VKKF piešķirtais finansējums projektā: 2230 EUR

Projekta norise: 01.03.2019 - 01.12.2019

 

 

Sarunu cikls Nobela ēnā Ziedoņa bibliotēkā

Iepazīstinot ar Latvijā nozīmīgiem rakstniekiem, kuri dažādos vēstures posmos bijuši soļa attālumā no nominācijas Nobela prēmijai literatūrā, Imanta Ziedoņa bibliotēka realizēja sarunu ciklu Nobela ēnā.  2019. gada vasarā piecās lekcijās literatūras nozares speciālisti un zinātnieki stāstīja par tādiem izciliem latviešu autoriem kā Rainis, Edvarts Virza, Imants Ziedonis, Vizma Belševica un Knuts Skujenieks. Projekta noslēgumā aktīvākajiem  apmeklētājiem tika dota iespēja organizētā braucienā apmeklēt Imanta Ziedoņa vasaras māju Murjāņos. 

Projektu līdzfinansēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programma.

 

Piešķirtais finansējums projektā: 5250 EUR

Projekta realizācijas laiks: 01.05.2019 - 01.09.2019