Brīvdabas kino vakars "Zorjana Horobraja"

Filma "Zorjana Horobraja"

Stāsts par jaunu ģimeni mūsdienu Latvijā. Zorjana (krievu tautības) un Edgars (latvietis) ir jauns pāris no Latvijas laukiem. Septiņpadsmit gadu vecumā viņi kļūst par vecākiem savam pirmajam bērnam. Filma seko līdzi viņu dzīves stāstam divu gadu garumā no otrā bērniņa dzimšanas brīža. Zorjana Horobraja (atvasinot dzimtas vārdu un uzvārdu no senkrievu valodas - Ausma Drosmīgā) nonāk grūtas izvēles priekšā starp savas mātes ieaudzināto pārliecību par laukiem kā vienīgo ģimenei harmonisko dzimtas ligzdu un pilsētu ar tās pelņas un komforta iespējām. Šis stāsts rāda skaudru Latvijas sociālekonomiskās realitātes portretējumu, vienlaikus ļaujot skatītājam iegūt nepastarpinātas klātbūtnes iespaidu ļoti intīmai dzīvei.

Dokumentālā filma, 62 minūtes, 2019. gads
Režisors: Elita Kļaviņa
Operators: Elita Kļaviņa
Scenārija autors: Elita Kļaviņa
Montāžas režisors: Sandra Alksne
Skaņas režisors: Artis Dukaļskis

Saruna ar vakara viesi: plkst. 20.30

Vakaru programmā paredzēta vieta arī vēderpriekiem. Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu, starp citiem gardumiem līdzi ņemot arī kartupeļus, ko kopīgi uzcept uz lielās pannas zem klajas debess un kopīgi arī notiesāt. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

16/08/2019