Brīvdabas kino vakars "Jelgava'94"

Filma Jelgava '94 ir par jaunu cilvēku, kurš ir sevis un sava ceļa meklējumos ar vēlmi pretoties tik ierastajai kārtībai – nekļūt tādam, kā visi. Galvenais varonis, pusaudzis – Jānis, vēlas iepazīt tuvāk klases jaunpienācēju Kristīni, kuras interešu vadīts, ir gatavs pievērsties tā laika alternatīvajai mūzikai un kultūrai. Filmas “Jelgava ’94” stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.

Režisors: Jānis Ābele
Lit. pirmavota autors: Jānis Joņevs
Scenārija autors: Matīss Gricmanis
Operators: Aigars Sērmukšs
Mākslinieks: Aivars Žukovskis
Komponists: Tesa
Skaņu režisors: Ernests Ansons
Kostīmu mākslinieks: Aija Strazdiņa
Grima mākslinieks: Maija Gundare
Montāžas režisors: Andris Grants
Producents: Antra Cilinska
2019, 86 min
Vecuma ierobežojums: 16+

Diskusija, saruna ar vakara viesi: plkst. 20.30
Vakaru programmā paredzēta vieta arī vēderpriekiem. Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

04/09/2020