Brīvdabas kino vakars "Ilmārs Blūmbergs"

Filma "Ilmārs Blumbergs"

Ilmārs Blumbergs (1943-2016) Latvijas mākslā ir hrestomātiski pierādāms jēdziens, ja analizē viņa radīto scenogrāfijā, plakātu mākslā, glezniecībā, multimedijos. Taču personība – Blumbergs – ir mainīga un netverama matērija, kas visam viņa radītajam piešķir virsvērtību, brīnumainību, intimitāti, ko viņa mākslas un pasaules uztveres izzinātājs pazīst itin kā no aizlaikiem, taču nespēj kataloģizēt, iegrāmatot un, par laimi, arī patērēt.

Dokumentālā filma, 56 minūtes, 2019. gads
Režisore un producente: Dzintra Geka
Līdzautore: Gundega Repše�
Operatori: Aivars Lubānietis, Viktors Grībermans�
Montāžas režisori: Dzintra Geka, Madara Didrihsone Juta Brauna
Montāža: Armands Zvirbulis, Sergejs Usanovs
Mūzika: Pēteris Vasks, Erkki Salmenhaara, Helena Tulve, Platons Buravickis Studija SB 2019

Saruna ar vakara viesi: plkst. 20.30

Vakaru programmā paredzēta vieta arī vēderpriekiem. Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu, starp citiem gardumiem līdzi ņemot arī kartupeļus, ko kopīgi uzcept uz lielās pannas zem klajas debess un kopīgi arī notiesāt. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

30/08/2019