Brīvdabas kino vakars "Afigenna" un "Meikots Īrijā"

Šajā brīvdabas kinovakarā baudīsim divas režisora Ivara Zviedra filmas.

Par filmu Afigenna:
Viktorija gribēja, lai nofilmē viņas dēlu Daņilu. Puisim spīdēja acīs saulē un viņš negribēja filmēties. Abi sāka strīdēties. Filmas kamera bija strīda lieciniece, un septiņpadsmit minūtēs iemūžināja emociju gammu, kura sniedzas no kvēlas mīlestības līdz absolūtam naidam.
Filmas režisors un operators: Ivars Zviedris
2019, 17 min

Par Meikots Īrijā
Nevienā formālā nācijas glābšanas plānā vai kādā citā dokumentā netiek aprakstītas emocijas un pārdzīvojumi, kas uzplaiksnī, kad satiekas “īrijietis” un viņa vecmāmiņa Latgales viensētā. Un nav aprakstīts arī tas, ka vecmāmiņa ar mazbērniem spēj vēl kaut cik saprotami sarunāties tikai tāpēc, ka mamma ar bērniem ģimenē runā latviski-angliskā “rasolā”.
Filmas režisors un operators: Ivars Zviedris
2019, 46 min

Diskusija, saruna ar vakara viesi: plkst. 20.30
Vakaru programmā paredzēta vieta arī vēderpriekiem. Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

07/08/2020